Zostań twarzą na koszulce Sarmacji Będzin

Nie mamy jeszcze rundy wiosennej na horyzoncie, a okręgowa drużyna z Będzina już wystosowała solidną kandydaturę na najciekawszą koszulkę… przyszłego sezonu. Kłopot w tym, że trykot jest zaledwie w fazie obecności na papierze. Wyboista droga do pełnej realizacji może być jednak pokonana przy pomocy kibiców nie tylko zagłębiowskiej ekipy.

W 2022 roku Sarmacja z okazji 105-lecia istnienia podzieliła się intrygującym pomysłem na meczówkę – jubileuszowy komplet zawierałby twarze wszystkich osób, które zdecydowałyby się wpłacić określoną kwotę na internetowej zrzutce w zależności od rozmiaru zdjęcia. O podobnych rozwiązaniach słyszało się do tej pory najwyżej w kontekście ogromnych płacht nakładanych na trybuny podczas okresu, gdy mecze z powodu pandemii rozgrywano bez udziału kibiców. Wzór na koszulce Sarmacji ma w sobie zatem potencjał na ewenement o skali wykraczającej poza niższe ligi. A każdy z nas może być w roli… wzoru.

Pragniemy zaznaczyć, by cała inicjatywa mogła wejść w życie musimy zebrać co najmniej 3500zł z wpłat za zdjęcia na sprzęcie (nie mylić z zamówieniem z koszulką lub zestawem). Czyli np. musi zostać odnotowane 116 wpłat po 30 zł za „małe” zdjęcia lub 35 wpłat po 100zł za „duże” zdjęcia, lub oczywiście w innych proporcjach, by w sumie osiągnąć kwotę 3500 zł.

– podkreśla Zarząd w opisie internetowej zbiórki.

Dodatkową opcją (poza zdjęciem) jest wykupienie spersonalizowanego kompletu meczowego Joma, który zostanie skierowany do produkcji w momencie osiągnięcia wymaganego pułapu finansowego. Zbiórka ma zostać zakończona w czerwcu, by w czasie przerwy między sezonami zdążyć z premierą do sierpniowych kolejek ligowych.

Zespół po rundzie jesiennej w czwartej grupie śląskiej okręgówki zajmuje 7. miejsce z bilansem 8-2-7 wśród osiemnastu zespołów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *