Wielka Orkiestra Koszulek z Niższych Lig [Aktualizacja]

W temacie aukcji charytatywnych nadal najpopularniejszą opcją jest „coś z Roberta Lewandowskiego” lub z logiem ekstraklasowej ekipy. Z każdą edycją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zauważalnie jednak zwiększa się udział drużyn z Niższych Lig. Ich licytacje łatwo jest przeoczyć, a skrywają nieraz niecodzienne okazy. Zebrane sumy bywają całkiem konkretne. Dla kibiców to znakomita okazja (czasem jedyna), by własne kolekcje uzupełnić nieoczywistymi trykotami.

Poniżej zebraliśmy kilka koszulkowych aukcji od ekip z „nieprofesjonalnych” lig, z których dochód pójdzie na pomoc polskiej okulistyce dziecięcej w ramach 30. edycji WOŚP. Znasz lub słyszałeś o podobnej licytacji? Daj znak!

Wybrzeże Rewalskie Rewal – meczówka Jacka Magdzińskiego z słynnego meczu z Pomorzaninem

Drużyna mknąca do zachodnio-pomorskiej 4. ligi wystawiła autentyczny hit z Niższych Lig, czyli trykot, w którym strzelono 22 gole. Jacek Magdziński w swoim piłkarskim CV posiada nie tylko 46 występów w 1. lidze, ale też podobną liczbę gier w… Angoli. Jesienią skompletował także nagłówki we wszystkich sportowych mediach w Polsce, które donosiły o wyniku 53:0 w okręgówce nad morzem.


Unia Solec Kujawski – meczówka z zaproszeniem do strefy VIP

Pierwsza drużyna jesieni w kujawsko-pomorskiej 4. lidze zaoferowała nie tylko jeden z bardziej charakterystycznych (za sprawą głównego sponsora) trykot niższych lig, ale także… wejście do strefy VIP, które polskie kluby oferują dopiero gdzieś od 1. ligi.


MKS Szczawno-Zdrój – koszulka meczowa z okazji 35-lecia klubu

Klub z wałbrzyskiej okręgówki w poprzednim roku wyróżnił się niecodziennym pomysłem na meczówkę z okazji klubowego święta, które połączono także z 800-leciem miasta. Na plecach zdecydowano się umieścić wszystkich prezesów w historii klubu, a także kojarzoną z dolnośląskim uzdrowiskiem wieżę „Anna”. Koszulka pojawiła się w limitowanej liczbie, a jeden z egzemplarzy dostępny jest na aukcji lokalnego sztabu WOŚP.


Stal Niewiadów – okolicznościowa meczówka + trykot z podpisem Cezarego Pazury

Lider po rundzie jesiennej w łódzkiej okręgówce przygotował na tegoroczną edycję akcji Jurka Owsiaka dwie propozycje: specjalna wyjazdówka (tylko 1 egzemplarz) z logiem 30. finału WOŚP oraz domówkę z podpisem Czarka Pazury, rodowitego niewiadowianina.


Moravia Morawica – koszulka meczowa z podpisami drużyny

Zespół z świętokrzyskiego okręgówki włączył się w działania lokalnego sztabu WOŚP, oddając na licytację jedną z meczówek podpisaną przez zawodników.


CKS Czeladź – meczówka z autografem Mariusza Muszalika

Sympatycy polskiej piłki mogą pamiętać Muszalika z 280 gier w Ekstraklasie, a nawet z europejskich pucharów w koszulce GKS Katowice. Od lata 2018 roku jest zawodnikiem Czeladzi, do której dołączył jeszcze w A-klasie. Obecnie klub zajmuje miejsce w połowie śląskiej okręgówki. Miejski sztab WOŚP otrzymał od zespołu koszulkę z podpisem swojego najbardziej znanego zawodnika.


Hutnik Warszawa – trykot z autografami zespołu

Hutnik Warszawa to klub, który od ponad 65 lat kojarzony jest z Bielanami. W latach swojej świetności ściągał na stadion piłkarski przy ulicy Marymonckiej kilka tysięcy kibiców. Dziś futboliści grają w rozgrywkach IV ligi, powoli odbudowując swój dawny prestiż oraz pozycję na piłkarskiej mapie Mazowsza. Nazwa Hutnik staje się coraz bardziej rozpoznawalna po lewej stronie Wisły – czytamy na aukcji z koszulką.


Orlęta Łuków – koszulka z podpisem Jacka Kosmalskiego

Jacek Kosmalski, który w swoim piłkarskim dorobku ma prawie setkę występów w Ekstraklasie, pod koniec lat 90-tych występował w Orlętach, dokąd trafił z młodzieżówki Legii. Lubelski czwartoligowiec przekazał miejscowemu sztabowi WOŚP starszą meczówkę z podpisem swojego dawnego piłkarza.