Jedenastki z dawnych lat na trykotach 100-lecia Kalwarianki

W 1923 roku powstał hiszpański Villarreal, otwarto słynny Estadio Mestalla w Walencji, a w jednym z małopolskich miasteczek utworzono klub sportowy. W minioną sobotę Kalwaria Zebrzydowska obchodziła stulecie istnienia lokalnej drużyny na piłkarskiej mapie Polski. Podczas oficjalnych obchodów można było stać się właścicielem jednego z najciekawszych modeli okolicznościowych w Niższych Ligach ostatnich sezonów.

Klub w współpracy z dotychczasowym dostawcą, Cutline, wyprodukował bez wcześniejszych zapowiedzi partię 51 sztuk. Ich rola pozostanie wyłącznie kolekcjonerska. Zawodnicy nadal będą występować w kompletach, których twórcą jest Jakub Malicki z „Polskie Logo”.

Zgodnie z hasłem przewodnim klubowego jubileuszu, „Razem tworzymy historię”, koszulka pełna jest historii Kalwarianki. W patternie odwzorowano jedenastki sprzed lat z archiwalnych zdjęć, którymi dzielili się także sami kibice podczas akcji kompletowania klubowych pamiątek. Podczas urodzin zaprezentowano Łukasza Burligę i Rafała Boguskiego, doskonale kojarzonych przez fanów Wisły i kibiców Ekstraklasy, w nowych rolach – grających trenerów Kalwarii Zebrzydowskiej.

W 2022 roku Kalwaria Zebrzydowska wróciła do 4. ligi po 6 latach przerwy. Klub po nieudanej jesieni uratował się od spadku dzięki znakomitej wiośnie, w trakcie której z najgorzej punktującej ekipy zmienił się w lidera drugiej części sezonu.