Zamek Kamieniec Ząbkowicki z trykotem na 75 urodziny

Beniaminek w czwartej lidze Dolnego Śląska podczas 23. kolejki pokazał się w jubileuszowym trykocie z okazji 75 lat istnienia klubu. Rocznicowe akcenty w postaci dat umieszczono w pasie w centralnym miejscu złoto-białej koszulki. Herb Zamku zawarty w patternie przełamuje z kolei jednolitość samego wzoru. Debiut okazał się udany – gospodarze wygrali z Orłem Ząbkowice Śląskie.

Twórcą konceptu jest Damian Węglarz, wychowanek klubu i designer w wolnym czasie. To pierwszy projekt twórcy, który doczekał się pełnej realizacji. Pierwotnie trykot miał być czarny. W takiej wersji zadebiutował w sprzedaży dla kibiców (wciąż dostępny w sklepie producenta). Obecnie pełni rolę trykotu bramkarskiego.

Zawodnicy zdecydowali się jednak na wariant biało-złoty. Dostawcą kompletów została krakowska marka odzieży sportowej Power Canvas.

Zamek Kamieniec Ząbkowicki w swoim pierwszym sezonie na czwartym szczeblu ligowym walczy o utrzymanie. Na 7 kolejek przed końcem sezonu zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli ze stratą 11 punktów do kolejnego rywala.

Zdjęcie: A. Kaługa / klub