Bór Oborniki Śląskie oddały stworzenie koszulki dzieciom

A gdyby tak odtworzyć siłę dziecięcej wyobraźni na piłkarskim trykocie? Takie próby podjęto przynajmniej dwukrotnie. W 2020 roku włoska Pescara podczas rozgrzewki pojawiła się w koszulkach zaprojektowanych przez 6-letniego Luigiego D’Agostino. Zespół w niezwykłym trykocie nie wystąpił jednak w żadnym oficjalnym spotkaniu Serie B. W poprzednim roku z kolei amatorski Zabreszcz FC w trykotach autorstwa 8-letniego Wiktora awansował do 2. rundy okręgowego Pucharu Polski. Największa szansa na pojawienie się w ligowych rozgrywkach koszulki zaprojektowanej przez dzieci nadarza się jednak w obecnej edycji śląskiej B-klasy.

Początku całego zamieszania należy szukać w klubowym projekcie edukacyjnym dla najmłodszych pod szyldem „Leśna Rodzina”, w ramach którego odbywały się warsztaty, wykłady przyrodników oraz leśne spacery. Podczas zajęć plastycznych niepozorne zadanie malowania liści zmieniło się w koncept unikatowych strojów dla drużyny seniorów i grupy Młodzików.

Nowy komplet będzie pełnił rolę alternatywnego, wykorzystywanego w momencie, gdy drużyna rywali pojawi się w strojach podobnych kolorystycznie do podstawowego modelu Boru. Pierwszy zestaw (Keeza) także się wyróżnia się na tle przeciętnej koszulki z Niższych Lig za sprawą „leśnych” akcentów. Liściasty koncept z zajęć plastycznych na koszulkę piłkarską został przeniesiony z kolei przez Exclusiv Sport, mniej znaną markę sporstwear z województwa łódzkiego. Zadbano także o odwzorowanie dziecięcego stylu pisma na czcionce numerów.

Bór Oborniki Śląskie na 9. kolejek przed końcem jednej z dolnośląskich B-klas zajmuje drugie miejsce ze stratą punktu do lidera. Klub z 10-tysięcznego miasta, zaliczanego do aglomeracji wrocławskiej, poprzednim razem na tak niskim szczeblu grał 17 lat temu.

Zdjęcia: klub