Wieczysta Kraków naprawia niedopatrzenie z koszulkami

Klub Wojciecha Kwietnia już tylko 2 spotkania oddzielają od formalnego zerwania z etykietką „drużyny z niższych lig”. Czerwcowa premiera nowych trykotów to jeszcze jeden dowód na to, że Wieczysta już dawno nie powinna być tak postrzegana. To także najbardziej wyczekiwane wydarzenie w temacie koszulek z lig spoza szczebla centralnego. Poprzednie awanse wywalczono w rozczarowująco zwykłych modelach z katalogu Nike, które mimo znanych nazwisk na plecach nie były dostępne w regularnej sprzedaży. Tuż przed nadchodzącymi barażami z rezerwami Niecieczy o 3. ligę zdążono zatem naprawić spore niedopatrzenie wokół swojej marki.

Jesteśmy drugim polskim klubem w historii Nike, a obecnie jedynym, który będzie grał w dedykowanej koszulce. W Europie z takiej opcji korzysta m.in. Sporting Lizbona czy nasz sparingowy rywal RCD Mallorca. Nie są to koszulki z katalogu. Żadna inna drużyna nie będzie takiej miała. Dostępne będą jedynie dla naszych piłkarzy oraz kibiców.

– powiedział dla mediów Łukasz Ścigalski – dyrektor wykonawczy Wieczystej, odpowiedzialny za całe przedsięwzięcie.

Przy okazji premiery warto uściślić, że wzór pochodzi z kreatora amerykańskiego giganta branży odzieży sportowej. Nie jest zatem katalogowym w klasycznym rozumieniu, ale też nie do końca może być uznany za dedykowaną koszulkę. Pierwszy przykład z brzegu: wyjazdówka i trzeci komplet Lipska z nadchodzącego sezonu także korzystają z wymienionego wzoru, jednak Nike dba, by raz użyta kolorystyka nie była dostępna dla reszty klientów kreatora. Przykładem innej umowy z Nike może być ekstraklasowe Zagłębie Lubin, które mimo ubierania się u Amerykanów, nie posiada dostępu do modeli z kreatora. Nie ma zatem obaw, że żółto-czarne trykoty pojawią się na innych boiskach, niż 3. ligi w Polsce.

Nowa wersja żółto-czarnych trykotów będzie obowiązywała przez najbliższe 2 sezony. Domówka i wyjazdówka z możliwością personalizacji będzie dostępna w dedykowanym sklepie R-GOL, partnera Wieczystej, znanego sklepu piłkarskiego on-line. Sławomir Peszko z drużyną zadebiutuje w nowych strojach podczas pierwszego meczu barażowego z rezerwami Niecieczy.

Zdjęcie: kswieczysta.com