Znicz Radziłów wraca do grania i koszulek

Na podlaskiej mapie niższych lig po 15 latach nieobecności pojawi się ponownie drużyna z przedmurza Biebrzańskiego Parku Narodowego. Reaktywowany zespół został zgłoszony do sierpniowej rundy wstępnej Pucharu Polski, a w planach jest dołączenie do jednej z wojewódzkich A-klas. Gmina jest już w trakcie prac nad renowacją stadionu. W Zniczu zadbano też o koszulki, których charakterystyczna czerwono-niebieska „krata” będzie nawiązywała do trykotów sprzed lat.

Projekt i produkcję strojów meczowych przejęła Keeza, obecna w nazwach „nieprofesjonalnych” lig na Podlasiu jako główny patronat. Wśród elementów graficznych znajdzie się odnowiony herbu Znicza i logo lokalnego sponsora z branży cateringowo-eventowej.

Klub ruszył w drugim tygodniu lipca z zapisami na koszulki wśród kibiców i sympatyków lokalnej piłki.

Znicz Radziłów w latach 2001-2006 występował na szczeblu klasy wojewódzkiej, okręgówki i A-klasy. W ciągu pół dekady zaliczył 3 spadki i 1 awans. Po rundzie jesiennej sezonu 2005/2006 drużyna została wycofana z rozgrywek, a jej cały dorobek punktowy anulowany. Ostatni mecz Znicz rozegrał 14 listopada 2005 roku w Filipowie, gdzie przegrał 4:0.

Źródło: facebook.com/ZniczRadzilow