Unia Wapno z koszulką na stulecie

W 1923 roku działa się duża Historia. Wydano pierwszy numer „Time’a”. W wielkopolskim Wapnie powstał lokalny klub. Po stu latach Unia wciąż jest obecna na piłkarskiej mapie Polski. Z tej zacnej okazji na klubowych wieszakach nastąpiła zmiana. Klub na drugą część sezonu 22/23 wyjdzie w jubileuszowych trykotach.

Wzór na koszulce odnosi się do tradycji sportu w Wapnie. Ramiona, tak jak przy poprzednim wzorze, przedstawiają pióra (od protoplasty, czyli TG Sokół), natomiast tułów ozdabiają romby symbolizujące kryształy soli (powojenny Górnik i kopalnia soli). Pod herbem, na dole rękawków i na plecach pod kołnierzykiem umieszczono napis „100LAT”. Nowym elementem jest również herb Gmina Wapno eksponowany na rękawku.

– klub podczas premiery

Model dostarczony przez producenta z Aleksandrowa Łódzkiego po raz pierwszy ujawniono w aukcji na rzecz 31. edycji WOŚP. Na miejscu sponsora, którym jest lokalny bank, widniało logo Fundacji. Pełną wersję trykotu pokazano z kolei na memoriale organizowanym corocznie ku pamięci wieloletniego działacza klubu.

Wśród pozostałych kompletów, w których grają zawodnicy Wapna, znajduje się efekt współpracy z projektantem Jakubem Malickim. Klub pomimo nieuzbierania w internetowej zbiórce pełnej kwoty na rebranding zdecydował się na skorzystanie z usług autora m.in. trykotu Lecha Poznań 22/23.

Unia Wapno w piątym z rzędu sezonie w wielkopolskiej Okręgówce uplasowała się po rundzie jesiennej na trzecim miejscu od końca. Do miejsca w połowie tabeli traci jednak zaledwie 4 punkty.

Źródło: facebook.com/LKSUniaWapno