Dawni zawodnicy na trykotach 90-lecia Okocimskiego

W 1933 roku zaczęto budowę słynnego mostu Golden Gate nad Zatoką San Francisco, a w amerykańskich kinach pojawił się pierwszy „King Kong„. W małopolskim Brzesku z kolei powstał Okocimski Klub Narciarski, prekursor dzisiejszego czwartoligowca. 90 lat później zespół rozpoczął rundę wiosenną w jubileuszowych trykotach, które w niezwykły sposób upamiętniają pierwsze lata funkcjonowania klubu.

Na koszulkach meczowych umieszczono twarze zawodników z rysunków Romana Łozy, jednego z piłkarzy Okocimskiego, który sporządził portrety swoich klubowych kolegów z lat 1933-1936. Portrety pierwotnie znalazły się jako ilustracje w przedwojennej „Kronice sekcji piłki nożnej”.

To nie jedyny akcent związany z obchodami 90-lecia na nowych kompletach. Przed startem rundy wiosennej klub zdecydował się na powrót do nieobecnego od dwóch dekad herbu. Obecny Zarząd uchwałą postanowił przywrócić historyczne logo na meczówki oraz do oficjalnych materiałów graficznych.

Boiskowa premiera koszulek odbyła się podczas inauguracji rundy wiosennej u pierwszego zespołu i rezerw. Przygotowano zestaw biały i zielony, gdzie na froncie znajduje się napis „90 lat”. Ich producentem jest polski brand 4F, niekojarzony przed 2021 rokiem z produkcją piłkarskich strojów.

Od dwóch lat marka, która ubierała aż 8 reprezentacji na Igrzyskach w Tokio, mocniej zaznacza obecność w piłce nożnej. Pierwszą drużyną piłkarską w portfolio kieleckiego brandu była miejscowa Korona jeszcze przed awansem do Ekstraklasy. W Niższych Ligach to prawdopodobnie pierwsza premiera z logiem 4F.

Okocimski KS Brzesko po rundzie jesiennej w swoim czwartym z rzędu sezonie małopolskiej 4. ligi zajmował przedostatnią pozycję w tabeli.