Historyczne koszulki Unii Janikowo na aukcji

Siłą klubów z niższych lig jest lokalność. Ta etykietka nie polega tylko na tym, że każdy na trybunach wie o miejscowym mechaniku, który biega w koszulce z numerem 12. Wiąże się także z gotowością zawodników do pomocy poza boiskiem, gdy chodzi o kogoś z lokalnej społeczności.

Najnowszy przykład można odnaleźć w niewiele ponad 9-tysięcznym Janikowie z województwa kujawsko-pomorskiego. Tamtejsza Unia dołączyła do akcji charytatywnej na rzecz Marty, jednej z mieszkanek miasteczka, która walczy z białaczką. Trzecioligowy obecnie klub (po zawirowaniach pozasportowych reaktywowany w B-klasie 2013/14) przekazał na licytację m.in. koszulkę meczową i piłkę Adidas Uniforia z podpisami zawodników. Większość licytacji kończy się przed nadchodzącym grudniem.

Społeczność skupiona wokół Unii zadbała też o dodatkowe fanty, których wartość kolekcjonerska zasługuje na szacunek nie tylko wśród fanów piłki z niższych lig. Skoro jesteśmy na Piłce Modnej, czyli wirtualnym wybiegu dla koszulek poniżej trzeciego poziomu ligowego, to nie można nie wspomnieć o „pasiaku” Macieja Wódkiewicza z sezonu 1999/2000.

Oddajmy głos osobie wystawiającej:

Wyjątkowość tej koszulki wynika z tego, że jest to koszulka w której Maciej Wódkiewicz zagrał w meczu o wejście do III ligii, wygranym meczu z Chojniczanką Chojnice‼️ Każdy kto był na tym meczu pamięta emocje, radość i dumę towarzyszące do ostatniego gwizdka 😎

Koszulka jeszcze przez jakiś czas nosiła zapach szampana który był rozlewany na murawie z okazji tej pamiętnej wygranej 🎉 Udostępniona tylko raz na wystawę związaną z historią klubu, spoczywała w mojej szafie aż do tej chwili”.

To nie jedyna koszulka „o wejście do trzeciej ligi”, którą można skompletować w trakcie aukcji. Wśród dostępnych trykotów z różnych sezonów jest jeszcze wersja z poprzedniego roku, gdy Unia na koniec rundy wiosennej 2018/2019 cieszyła się z awansu na wyższy poziom.

Źródło: facebook.com/groups/496039794644602