Historia Kolejorza na Drużynie Wiary Lecha

Sto lat temu Zabrze zyskało prawa miejskie, opatentowano lody na patyku, a Towarzystwo Sportowe Liga Dębiec, protoplasta dzisiejszego Kolejorza, rozegrało swój pierwszy oficjalny mecz. Równo wiek później Drużyna Wiary Lecha, założona w 2011 roku przez grupę kibiców Lecha, wystąpiła podczas 6. kolejki wielkopolskiej V ligi w okazjonalnych retro-koszulkach upamiętniających spotkanie sprzed stu lat.

Producentem trykotu jest poznańska marka Adrunaline – partner techniczny klubu od trzech sezonów. Model z założenia jest unikatowym i nie przeznaczonym do szerokiej dystrybucji. Jedynymi okazjami na jego zdobycie są aukcje.

W następnej kolejce poznański klub, który poza sekcją piłkarską składa się także z kolarskiej, koszykarskiej oraz futsalu, pod postacią trzeciego kompletu „świętował” 100-lecie Lecha i 8. mistrzostwo Polski, zdobyte w sezonie 2021/2022. W złotych koszulkach podopieczni Łukasza Kubiaka odnieśli piątą wygraną w sezonie.

W szerokim składzie meczowym można odnaleźć byłych zawodników Lecha Poznań. Klub na boisku wspomagają Jakub Wilk, Hubert Wołąkiewicz czy Sergiej Krivets. Na przestrzeni dekady Wiara Lecha pokonała drogę od rozgrywek B-klasy do obecnej Red Box V ligi.

Zdjęcia: D. Garbatowski / Klub