Sztuka renesansu na koszulce z Niższych Lig

Podczas nadchodzącej na podkarpackie boiska piłkarskiej wiosny odbędzie się premiera kandydata do miana najciekawszego trykotu ostatnich sezonów Niższych Lig. Zawodnicy czwartoligowej Stali Łańcut będą nosić na sobie XV-wieczny drzeworyt słynnego artysty niemieckiego renesansu. W patternie klubowych koszulek meczowych odwzorowano jedną z grafik Albrechta Dürera z 1498 roku. Szybka lekcja historii sztuki: znana jest pod tytułem „Święty Michał Archanioł walczący ze smokiem”, której oryginał pochodzi z „Apokalipsy z obrazami”, ilustrującą sceny z biblijnej „Apokalipsy św. Jana”. Kompletny cykl „Apocalypsis cum figuris” to rzadkość, którą pochwalić się mogą najważniejsze instytucje kulturalne świata.

Autorem konceptu w porozumieniu z Keeza jest związany z łańcuckim klubem Bartosz Witek. Postać świętego obecna jest na miejskim i klubowym herbie. Poza żółtą wersją powstała też odsłona w granatowej barwie. Model nie doczekał się jeszcze oficjalnej premiery. Wygląd trykotu na drugą część sezonu 22/23 pokazano w ramach charytatywnej akcji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, związanej z licytacją koszulek.

Klub planuje własną prezentację przed startem rundy wiosennej. Trykot będzie dostępny dla kibiców w sprzedaży.

Stal Łańcut w swoim drugim sezonie z rzędu w 4. lidze zajmuje przed wiosną 4. miejsce w tabeli. Jesienią zespół odniósł 10 zwycięstw z bilansem +10 w golach. Do lidera z Krosna traci 12 punktów.

Źródło: facebook.com/PodkarpackiZPN