IV-ligowiec wystawia koszulkę byłego kadrowicza!

Najpopularniejszym wyborem w temacie aukcji charytatywnych nadal pozostaje opcja „coś z Roberta Lewandowskiego”, stąd nietrudno jest przeoczyć tak nieoczywiste wystawienie jak koszulka 13-krotnego kadrowicza Polski w barwach czwartoligowca.

Pisa Barczewo przez oddanie na aukcję trykotu Tomasza Zahorskiego dołączyła do akcji charytatywnej swojego rywala z warmińsko-mazurskiego przedsionka „profesjonalnego” futbolu. Dla mniej zorientowanych kibiców: piłkarz ma sobą nawet epizod w trakcie EURO 2008, gdy w 69. minucie meczu z Chorwacją zmienił Marka Saganowskiego. Strzał Zahorskiego obronił wówczas Vedran Runje, prywatnie wujek Ivana, obecnego gracza Jagiellonii.

O planach pokopania piłki przez byłego kadrowicza w rodzinnym Barczewie mówiło się jeszcze w 2018 roku, gdy kończył profesjonalną karierę. Od tamtego czasu nie miał do czynienia z treningami typowo piłkarskimi. Dla portalu Łączy Nas Piłka, który latem jako pierwszy poinformował szerzej o powrocie Zahorskiego, mówił:

„Stęskniłem się za piłką. Po prostu. Znowu potrzebuję zapachu szatni i boiska. Zacząłem pojawiać się na treningach Pisy i się rozochociłem. Dałem się namówić, żeby zgłoszono mnie do rozgrywek, a teraz spokojnie wchodzę w intensywniejszy trening. Nie jestem jeszcze taki stary, ale kilkanaście lat zawodowstwa daje się już we znaki„

36-letni zawodnik w rundzie jesiennej pojawił się w 5 spotkaniach. Debiut w wyjściowej jedenastce zaliczył podczas 4. kolejki na wyjeździe w Giżycku. Na następne spotkania był już zmiennikiem – w drugich połowach rozgrywał średnio pół godziny czasu. Jego trafienie w ostatniej minucie starcia z rezerwami Stomilu Olsztyn (gdzie przed ponad 2 latami kończył granie w pierwszym zespole) zmieniło końcowy wynik na korzyść Pisy.

W ramach aukcji charytatywnej na rzecz leczenia teścia byłego zawodnika i kapitana Błękitnych, poza koszulką Zahorskiego, można także wylicytować trykoty kadry Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej z połowy lat 90-tych.

LICYTACJA KOSZULKI PISY BARCZEWO Z PODPISEM TOMASZA ZAHORSKIEGO❗❗❗ Drodzy Kibice❗ W ostatnich miesiącach kilkukrotnie…

Opublikowany przez LKS Błękitni Pasym Czwartek, 17 grudnia 2020